Alternatywy 4

Filmy Stanisława Barei są do dzisiaj chętnie oglądane, choć młode pokolenie tego absurdalnego humoru już nie rozumie… Serial Alternatywy 4 w prześmiewczy sposó” pokazywał relacje społecznego późnego PRLu. Zdjęcia zaczęto jeszcze przed stanem wojennym, ukończono w 1983 roku, film najpierw krążył na kasetach VHS, wreszcie w 1986 roku, po wycięciu kilku scen, puściło go TVP.

Alternatywy 4 to dzisiaj ulica zabudowana domami na oko 20-letnimi. Blok, który pełnił rolę budynku przy ulicy Alternatywy 4 znajduje się nieopodal, przy ulicy Grzegorzewskiej i został ozdobiony pięknym muralu. Na muralu zaznaczono też obiekty, które grały w serialu, jest to zapewne fajny pomysł na spacer dla mieszkańców Ursynowa. Oprócz tego gospodarz domu, Stanisław Anioł, znajduje się na muralu przy ulicy Kazury 10.

Nie uważają Państwo, że w podobny sposób powinno się uhonorować kamienicę przy ulicę Pańskiej grającą w serialu “Dom”? Tudzież blok “Czterdziestolatka”? Może niekoniecznie muralem, ala przecież są to produkcje dla wielu osób kultowe!

Similar Posts